W dniu 01.03.2016 r. w Gimnazjum im. OZP w Przelewicach odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Miał on na celu promocję czytelnictwa, rozbudzenie zainteresowań wartościową literaturą, kształtowanie umiejętności pięknego czytania i propagowanie zdrowej rywalizacji wśród uczniów.

I etap konkursu odbywał się w klasach, podczas lekcji języka polskiego. Panie polonistki wyłoniły do II etapu 14 laureatów, którzy w finale zmierzyli się z fragmentami „Potopu” H. Sienkiewicza i z „łamańcami” językowymi.

Jury oceniało płynność czytania, artykulację, akcent, modulację głosu oraz indywidualną interpretację czytane tekstu.
Mistrzami Pięknego Czytania zostali:
•    Na poziomie klas pierwszych    Joanna Ziobrowska
•    Na poziomie klas drugich        Alicja Jałoszyńska
•    Na poziomie klas trzecich        Szymon Kupisz

Zwycięzcom gratulujemy!

Konkurs był kolejnym działaniem związanym z obchodami Roku Sienkiewicza w naszej szkole.

Teofila Guc
Edyta Kobus