Tradycją stało się już, że na początku roku szkolnego nauczyciele matematyki z przelewickiego gimnazjum zapraszają swoich kolegów i koleżanki z pozostałych gimnazjów powiatu pyrzyckiego w celu omówienia szczegółów organizacji kolejnej gimnazjady matematycznej. W tym roku szkolnym konkurs nie będzie już nosił nazwy „gimnazjada”, gdyż jak wiadomo historia gimnazjów dobiega końca, nie ma już klas pierwszych, za to w ich miejsce powstały klasy VII szkół podstawowych. W związku z tym, iż chcielibyśmy, aby uczniowie klas VII również mogli stanąć do rywalizacji, po konsultacjach z przybyłymi matematykami, postanowiliśmy, że w tym roku odbędzie się I Powiatowy Konkurs Matematyczny, a zostanie on zorganizowany w Lipianach.