03 grudnia w Europejskim Centrum Spotkań, odbył się tradycyjny Mikołajkowy Turniej Szachowy. Organizatorami rozgrywek byli Klub Szachowy Lasker oraz Barlinecki Ośrodek Kultury. Turniej rozegrany został na dystansie 9 rund a wzięły w nim udział dzieci i młodzież.

Tempo gry P-15, czyli 15 minut na partię dla zawodnika. Podczas gry obowiązywały przepisy Kodeksu Szachowego PZSzach. O zajętym miejscu decydowała liczba zdobytych punktów, a w przypadku ich równej ilości, decydowała punktacja pomocnicza: mały Buchholz, Buchholz, liczba zwycięstw, progres. Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Wolski. Patronat honorowy nad Mikołajkowym Turniejem Szachowym objęła Dyrektor BOK Brygida Liśkiewicz, patronat medialny barlinek24.pl.

Klasyfikacja końcowa tegorocznej gry przedstawia się następująco:
Kategoria Szkoły Gimnazjalne
I – Szymon Kostrakiewicz
II – Kacper Zaborowski
III – Jakub Zaborowski
IV – Oskar Duk
V – Jacek Pietrzycki
VI – Filip Kwaśniewski
VII – Adam Tilent

Kategoria Szkoły Podstawowe
I – Grzegorz Berliński
II – Maksymilian Wójtowicz
III – Patryk Kalinowski
IV – Szymon Jaworski
V – Jakub Mazur

Kategoria przedszkola i klasy wczesnoszkolne
I – Jeremiasz Skowron
II – Leo Czopor
III – Martin Siwek
IV – Ignacy Wierzbicki
V – Antoni Makocki
VI – Nataniel Siwek

Wszyscy uczestnicy, którzy wzięli udział w tegorocznym Mikołajkowym Turnieju Szachowym, otrzymali słodki upominek – czekoladę . Trzy pierwsze miejsca w każdej z kategorii, honorowane były medalami oraz dyplomami.

Artykuł pochodzi ze strony portalu Barlinek24.