„Twierdza Barlinek zdobyta po raz drugi”

08 grudnia 2018r. na szachownicach w Europejskim Centrum Spotkań w Barlinku zorganizowany został Mikołajkowy Turniej Szachowy w szachach szybkich. Dla naszych zawodników był to ostatni z czterech zaplanowanych turniejów wyjazdowych z projektu pn. „Grajmy w szachy”, który realizowany jest w ramach zadania publicznego Gminy Przelewice: „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców Gminy poprzez organizację lub uczestniczenie w imprezach, zawodach i zajęciach sportowych, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, z czasem namysłu 15 minut dla zawodnika, w kategorii przedszkolaków, juniorów młodszych
i starszych. Bardzo dobrze wypadli nasi szachiści i zajęli czołowe miejsca w turnieju. Bardzo miłą niespodziankę sprawił uczeń klasy I NSP Przelewice – Adrian Mularczyk, który w swojej kategorii wiekowej i pierwszym turnieju szachowym w życiu zajął II miejsce. Gratuluję!!!

Juniorzy starsi (klasa VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum)

Wyniki:

1. Jaworski Szymon 6,5 pkt NSP Przelewice
  2. Kalinowski Patryk 5,0 pkt NSP Przelewice
  3. Soska Antoni 5,0 pkt NSP Przelewice

Juniorzy młodsi (klasy I-VII szkoły podstawowej)

Wyniki:

1. Skowron Jeremiasz 5,0 pkt Lasker Barlinek
  2. Mularczyk Adrian 4,0 pkt NSP Przelewice
  3. Więcek Konrad 3,5 pkt Lasker Barlinek

Trzech najlepszych zawodników otrzymało okolicznościowe medale, a każdy
z uczestników słodką czekoladę.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu składam serdeczne podziękowania, a zainteresowanych udziałem w przyszłym roku zapraszam ponownie na zajęcia szachowe do Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach.

Koordynator i realizator projektu:
Bogusław Pecuch