11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji
w Niepublicznej Szkole Podstawowej oraz Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej została zorganizowana uroczystość upamiętniająca szczególne wydarzenie w historii naszego kraju – odrodzenie się Polski po 123 latach zaborów.

W tym roku szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się pod hasłem: „Kocham Cię, Polsko!”. Uroczystość rozpoczęła się pięknym występem najmłodszych uczniów naszej szkoły, po którym pierwszoklasiści wraz z panem Bogusławem Pecuchem przypomnieli wszystkim zasady gry w szachy. Kolejnym punktem spotkania był turniej, w którym wzięli udział nie tylko uczniowie, ale również nasi Goście. W zabawie uczestniczyły cztery drużyny, które rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Zawodnicy poprawiali błędny tekst hymnu, odpowiadali na pytania dotyczące naszego kraju, dopisywali najważniejsze wydarzenia z historii Polski do podanych dat. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości śpiewali patriotyczne pieśni. Na zakończenie każdy mógł zjeść pyszną zupę dyniową i ciasto.

W uroczystości uczestniczyli uczniowie i ich rodzice, zastępca wójta gminy Przelewice – pan Zbigniew Kupisz, przewodniczący Rady Gminy – pan Marian Świderski, wiceprzewodnicząca Rady Gminy- pani Anna Nowak, przedstawiciele Rady Gminy, sołtysi, ksiądz proboszcz Roman Dutko, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kłodzinie – pan Lucjan Kowalczyk, grono pedagogiczne, pracownicy obsługi oraz mieszkańcy Przelewic.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia. Było nam niezmiernie miło gościć Państwa w murach naszej szkoły i wspólnie świętować tak ważne wydarzenie.

Klaudia Kaczalska