Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady
w Szachach Drużynowych dziewcząt i chłopców.

09 grudnia, w Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej
w Przelewicach, odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady
w Szachach Drużynowych dziewcząt i chłopców. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund, tempo gry P-15. Sędzią zawodów był Prezes Klubu Szachowego Lasker Barlinek – Krzysztof Wolski, posiadający licencję sędziego szachowego III kategorii.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Żukowie (drużyna w składzie: Szymon Jaworski, Patryk Kalinowski, Jakub Mazur, Klaudia Rzepiak), w kategorii gimnazjów uczniowie Społecznego Gimnazjum
w Pyrzycach (drużyna w składzie: Mateusz Misztal, Michał Szydło, Miłosz Podsiadło, Oliwia Osipowicz).

Wyniki:

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych dziewcząt i chłopców.

1. PSP Żuków 10,0 pkt
  2. SP z OI Pyrzyce 7,0 pkt
  3. SP Kłodzino 6,0 pkt
  4. ZS Kozielice 4,0 pkt
  5. ZS Lipiany 3,0 pkt
  6. SP Mielęcin 0,0 pkt

Powiatowa Gimnazjada w Szachach Drużynowych dziewcząt i chłopców.

1. SG Pyrzyce 9,0 pkt
  2. G Przelewice 7,0 pkt
  3. GMS Pyrzyce 3,0 pkt
  4. ZS Lipiany 3,0 pkt
  5. ZS Kozielice 3,0 pkt

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Żukowie oraz Gimnazjum
im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach, będą reprezentować powiat pyrzycki w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w Szachach Drużynowych dziewcząt i chłopców w Gryfinie i Szczecinie.

Ponadto warto zaznaczyć, iż nasza gmina „szachami stoi”, gdyż trzecie miejsce
w powiecie pyrzyckim zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy
w Kłodzinie, którą reprezentowali: Antoni Soska, Misiec Fabian, Gapiński Nikodem i Patrycja Grzesiek. W klasyfikacji indywidualnej najlepszymi okazali się: Alicja Bochan-Bochanowicz
(G im. OZP w Przelewicach) oraz Klaudia Rzepiak i Szymon Jaworski (PSP Żuków).

Należy również nadmienić, iż większość zawodników drużyn szkół naszej gminy, to uczestnicy projektu pn. „Gramy w szachy”, który realizowany jest w ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

Bogusław Pecuch