„Twierdza Barlinek zdobyta”

09 grudnia 2017r. na szachownicach w Europejskim Centrum Spotkań w Barlinku zorganizowany został Mikołajkowy Turniej Szachowy w szachach szybkich. Dla naszych zawodników był to ostatni z czterech zaplanowanych turniejów wyjazdowych z projektu
pn. „Ale wkoło jest szachowo”, który realizowany jest w ramach zadania publicznego Gminy Przelewice: „Propagowanie kultury fizycznej, zdrowego trybu życia, upowszechniania sportu wśród mieszkańców Gminy poprzez organizację lub uczestniczenie w imprezach, zawodach, zajęciach sportowych, w tym również dla osób niepełnosprawnych”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, z czasem namysłu 15 minut dla zawodnika, w kategorii przedszkolaków, juniorów młodszych i starszych. Bardzo dobrze wypadli nasi szachiści i zajęli czołowe miejsca w turnieju. Gratuluję!!!

Juniorzy młodsi

Wyniki:

  1. Mazur Jakub 5,5 pkt NSP Przelewice
  2. Kalinowski Patryk 5,0 pkt NSP Przelewice
  3. Jaworski Szymon 4,5 pkt NSP Przelewice

Juniorzy starsi

Wyniki:

  1. Kostrakiewicz Szymon 7,0 pkt Lasker Barlinek
  2. Zaborowski Kacper 6,0 pkt Gimnazjum Przelewice
  3. Zaborowski Jakub 4,5 pkt Gimnazjum Przelewice

Trzech najlepszych zawodników otrzymało okolicznościowe medale, a każdy
z uczestników turnieju nagrody rzeczowe.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu składam serdeczne podziękowania, a zainteresowanych udziałem w przyszłym roku zapraszam ponownie na zajęcia szachowe do Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach.

Koordynator i realizator projektu:
Bogusław Pecuch