W przeddzień Święta Niepodległości uczniowie Gimnazjum im. OZP w Przelewicach wraz z nauczycielami udali się na plac targowy w Przelewicach, gdzie wspólnie z przybyłymi gośćmi odśpiewali kilka sztandarowych pieśni patriotycznych; śpiewającym akompaniował niezastąpiony Pan Waldemar Klemenski. Po raz pierwszy w historii gimnazjum święto 11 listopada zostało uczczone w ten sposób. Na wspólne śpiewanie przybyły wszystkie cztery oddziały przedszkolne ze Szkoły Podstawowej w Kłodzinie wraz z dyrektorem szkoły Lucjanem Kowalczykiem oraz kilkunastu mieszkańców gminy. W trakcie „koncertu” na plac dotarł także Pan Wójt Mieczysław Mularczyk. Mamy nadzieję, że będzie to początek nowej tradycji w naszej szkole.