Ogród Kultury w Przelewicach uzyskał środki finansowe na realizację projektu „Nasza Niepodległa – Przelewice 2017”, realizowanego w ramach  programu o nazwie „Wieloletni Program Dotacyjny Niepodległa”, a finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki temu projektowi uczniowie naszego gimnazjum oraz uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przelewicach mieli możliwość uczestniczenia w lekcji muzealnej, która odbywała się w Muzeum Narodowym Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. Uczniowie mogli poznać opowiedzianą i pokazaną w bardzo ciekawy sposób historię Szczecina i nie tylko od przedednia II wojny światowej, aż do lat 80-tych XX wieku. Nie była to na pewno kolejna nudna wizyta w muzeum. Uczniowie słuchali opowieści Pań prowadzących lekcję z bardzo dużym zainteresowaniem i wrócili nie tylko bogatsi o nową wiedzę, ale również bardzo zadowoleni.