W dniach 12-14 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Nr.3 w Nidzicy odbył się XL Finał Centralny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Drużyna z Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach w składzie: Maria Kontroniewicz, Błażej Mrówczyński, Paweł Bochan Bochanowicz oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jesionowie w składzie: Aleksandra Gębicz, Karolina Kamińska, Bartosz Kołodziejczak i Adrian Zieliński reprezentowały województwo zachodniopomorskie.

W rywalizacji drużynowej ekipa z gimnazjum została sklasyfikowana na VIII miejscu, a drużyna z Jesionowa na miejscu XIV.

W finale centralnym uczestniczyło 17 drużyn ze szkól podstawowych i 17 drużyn ze szkół gimnazjalnych z 16 województw. Uczniowie rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego, jeździli na rowerach po miasteczku ruchu drogowego oraz rowerowym torze przeszkód, udzielali także pierwszej pomocy przedmedycznej.

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych wygrały nasze zaprzyjaźnione drużyny z SP w Stroniu i Gimnazjum w Zakrzowie województwo małopolski.

Finał krajowy jest ostatnim etapem i zwieńczeniem efektów całorocznej pracy uczniów jak i opiekunów z terenu całego kraju. Uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu naszej gminy przygotowywali się do niego biorąc udział w projekcie pt. „Bezpieczny Rowerzysta” realizowanym przez Przelewickie stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse” współfinansowane ze środków własnych Gminy Przelewice.

Koordynator projektu

Waldemar Klemenski