16 marca 2017 r. grupa gimnazjalistów wraz z Panią Edytą Kobus wzięła udział w spotkaniu autorskim z pisarką Dorotą Schrammek. Autorka mieszka w Pobierowie, a także w Ueckermunde, niemieckim miasteczku, a tam znajduje się gimnazjum, z którym współpracujemy. Ten fakt, a także przyjazny sposób bycia autorki ośmielił młodych czytelników i chętnie włączali się do rozmowy, zadając pytania.

Pisarka chętnie opowiadała o swojej twórczości, inspiracjach, swoim życiu, pomysłach na kolejne książki oraz o współpracy z wydawnictwem. Ważna część spotkania dotyczyła marzeń i ich roli w życiu człowieka, dlatego też podczas warsztatów literackich młodzież wykonała „Książkę Marzeń”.

Wizyta pisarki w naszym gimnazjum zbiegła się z promocją jej najnowszej książki pt. „Niepełka”. Skierowana jest ona do młodych ludzi i opowiada o losach niepełnosprawnej gimnazjalistki. Pani Dorota Schrammek jest osobą uśmiechniętą, ciepłą i ciekawie opowiadającą o swojej pasji tworzenia. Spotkanie było bardzo udane również dzięki temu, że jego uczestnicy mogli zakupić „Niepełkę” i otrzymać wpis do książki z autografem autorki.

Edyta Kobus