Grand Prix Przelewice 2018

Ostateczne rozstrzygnięcia

16 grudnia 2018r. odbył się ostatni z czterech zaplanowanych turniejów szachowych projektu pn. „Grajmy w szachy”, który realizowany jest w ramach zadania publicznego Gminy Przelewice Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców gminy poprzez organizację lub uczestniczenie w imprezach, zawodach i zajęciach sportowych”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

W turnieju wzięło udział 23 młodych szachistów ze szkół podstawowych, gimnazjum i klubów szachowych województwa zachodniopomorskiego: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przelewicach, Gimnazjum im. OZP w Przelewicach, LASKER Barlinek, SKOCZEK Choszczno, Pałac Młodzieży w Szczecinie oraz ze Szkoła Podstawowej nr 3 w Choszcznie. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, z czasem do namysłu 15 minut dla zawodnika. Nie miał sobie równych tego dnia zawodnik reprezentujący klub Skoczek Choszczno – Bartosz Kowalik, który w całym turnieju zdobył 6,5 punktów i wygrał cały turniej, plasując się jednocześnie na pierwszej pozycji w klasyfikacji generalnej po czterech turniejach MTS 2018 i zdobywając Grand Prix Przelewice 2018. Drugie miejsce zajął jego odwieczny rywal klubowy – Dominik Drożdżyński (5,5 pkt), a trzecie brat Bartosza – Wojtek Kowalik (5,0 pkt).

Wyniki Grand Prix Przelewic 2018 (po czterech turniejach MTS):

1. Kowalik Bartosz 27,0 pkt Skoczek Choszczno

2. Drożdżyński Dominik 21,0 pkt Skoczek Choszczno

3. Dziechciarewicz Maciej 21,0 pkt Skoczek Choszczno

5. Kwaśniewski Filip 15,5 pkt Gimnazjum Przelewice

8. Kwaśniewska Julia 12,0 pkt NSP Przelewice

Wyniki w kategorii najlepszy zawodnik Szkolnych Turniejów Szachowych Przelewic 2018:

1. Mazur Jakub 35,5 pkt NSP Przelewice

2. Kwaśniewski Filip 34,5 pkt Gimnazjum Przelewice

3. Kalinowski Patryk 30,0 pkt NSP Przelewice

Wyniki w kategorii juniorów młodszych IV MTS 2018:

1. Drożdżyński Dominik 5,5 pkt Skoczek Choszczno

2. Kowalik Wojciech 5,0 pkt Skoczek Choszczno

3. Dziechciarewicz Maciej 5,0 pkt Skoczek Choszczno

Wyniki w kategorii juniorów starszych IV MTS 2018:

1. Kowalik Bartosz 6,5 pkt Skoczek Choszczno

2. Mazur Jakub 4,0 pkt NSP Przelewice

3. Kwaśniewski Filip 4,0 pkt Gimnazjum Przelewice

We wszystkich czterech turniejach wzięło udział 117 zawodników. Bardzo dobrze wypadli w klasyfikacji generalnej Michał Dąbrowski i Jakub Worytko, reprezentujący NSP Przelewice, którzy na 56 zawodników punktujących w czterech turniejach, zdobyli odpowiednio 21 i 27 miejsce. Należy nadmienić, że ich przygoda z szachami turniejowymi rozpoczęła się w tym roku kalendarzowym. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, medale i dyplomy, a wszyscy– nagrody rzeczowe, słodki poczęstunek oraz zimne napoje.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu szachowego składam serdeczne podziękowania, a chętnych do nauki gry w szachy zapraszam w lutym 2019r.

Koordynator i realizator projektu

Bogusław Pecuch