Tradycyjnie już klasy trzecie przygotowały otrzęsiny dla pierwszaków. W tym roku zapanowała tematyka bajkowa. Królową bajkowej krainy zwanej Gimnazalią była oczywiście nasza pani dyrektor. Wychowawczynie klas trzecich na czas otrzęsin przeobraziły się w dobre wróżki. Wychowawca klasy Ia był Alibabą, a uczniowie rozbójnikami. Wychowawczyni klasy Ib była sierotką Marysią, a jej klasa przebrała się za krasnoludki. Nie zabrakło innych znanych postaci bajkowych: Kota w butach, Czerwonego Kapturka, Czarodzieja Merlina, Królewny Śnieżki, Śpiącej Królewny oraz Czarownic. Na koniec Królowa Gimnazalii, obdarzona mocą dobrej wróżki, zdjęła zły czar z pierwszaków, którzy od tej chwili stali się pełnoprawnymi uczniami naszego gimnazjum.