Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w Szachach drużynowych dziewcząt i chłopców. W dniu 18 listopada, w Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w Szachach drużynowych dziewcząt i chłopców. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund , tempo gry P-15 – w kategorii szkół podstawowych, oraz na dystansie 6 rund (mecz i rewanż), tempo gry P-15 – w kategorii szkół gimnazjalnych. Sędzią zawodów był Prezes Klubu Szachowego Lasker Barlinek – Krzysztof Wolski, posiadający licencję sędziego szachowego III kategorii. W kategorii szkół podstawowych sukces odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzesku (drużyna w składzie: Alicja Bochan-Bochanowicz, Zuzanna Kluska, Łukasz Bochan-Bochanowicz, Jan Piska). W kategorii gimnazjów sukces odnieśli uczniowie Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach (drużyna w składzie: Damian Skrobek, Gabor Łukjaniuk, Robert Streflik, Wiktoria Balcerak). Wyniki: Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach drużynowych dziewcząt i chłopców. 1. SP Brzesko 14,5 pkt 2. PSP Żuków 12,0 pkt 3. SP Kłodzino 11,5 pkt 4. ZS Lipiany 9,0 pkt 5. SP z OI Pyrzyce 8,0 pkt Powiatowa Gimnazjada w Szachach drużynowych dziewcząt i chłopców. 1. G OZP Przelewice 16,0 pkt 2. ZS Lipiany 9,0 pkt 3. G MS Pyrzyce 8,0 pkt Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzesku i Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach będą reprezentować powiat pyrzycki w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady w szachach drużynowych dziewcząt i chłopców. Należy nadmienić, że większość zawodników drużyn szkół naszej gminy, to uczestnicy projektu pn.„Gramy w szachy”, który realizowany jest w ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

Organizator Bogusław Pecuch.