Chcąc godnie przygotować się do Świąt Wielkiej Nocy uczniowie naszej szkoły (Gimnazjum im. OZP w Przelewicach i NSP w Przelewicach) przygotowali Misterium Pasyjne. 19 marca 2018r. zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice, uczniowie
i mieszkańcy wsi mieli okazję zobaczyć przedstawienie przypominające ważne wydarzenia sprzed ponad 2000 lat. Przeżywamy je co roku, ale zawsze jakby pierwszy raz.

Na scenie widzieliśmy Jezusa oskarżonego przez faryzeuszy, rzymskich żołnierzy prowadzących Go na Golgotę, towarzyszącą Mu Maryję, Weronikę ocierającą Mu twarz, Szymona Cyrenejczyka pomagającemu Mu dźwigać krzyż, apostołów, umywającego ręce Piłata oraz lud jerozolimski. Aktorzy doskonale wcielili się w biblijne postaci. Świetne dekoracje, stroje aktorów i odpowiednio dobrana muzyka potęgowały nastrój. Spektakl spotkał się z uznaniem publiczności
i nagrodzony został gromkimi brawami.

Poprzez to Misterium realizowaliśmy wielkopostną tradycję wspólnego przeżywania Męki Pańskiej i przygotowywaliśmy się duchowo i artystycznie
do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Klasa I z pomocą dziewcząt z klasy IV przygotowała przedstawienie pt. „Wiosna i Wielkanoc”, którego celem było wprowadzenie w świąteczny klimat.

Na scenie widzieliśmy wiosnę: Wiosnę w błękitnej sukience, żołnierzy pilnujących grobu Pana Jezusa, aniołów, Maryję, świętą Weronikę, Marię Magdalenę oraz dzieci. Cały scenariusz przeplatany był piosenkami, które śpiewali uczniowie klasy I.

Na koniec uczeń złożył wszystkim zgromadzonym życzenia wielkanocne: Dużo łask od Pana, który zmatwychpowstał; Aby w naszym życiu na zawsze pozostał.

Całość została przygotowana przez panie Dorotę Zielińską i Martę Bogusz.
O dekoracje zadbał pan Krzysztof Kędziora.

Przez cały dzień w szkole odbywał się kiermasz wielkanocny, na którym sprzedawano ozdoby i wypieki przygotowane przez rodziców i dzieci.
Nad kiermaszem czuwały panie Agnieszka Szydło-Kowalińska i Beata Szulc-Ogunbiyi.