IV Międzyszkolny Turniej Szachowy

Przelewice 2016

Ostateczne rozstrzygnięcia”

19 listopada 2016r. odbył się ostatni z czterech zaplanowanych w Przelewicach turniejów szachowych projektu pn. „Szachowe zmagania”, który realizowany był w ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

W turnieju wzięło udział 26 młodych szachistów z klubów: LASKER Przelewice, LASKER Barlinek, SKOCZEK Choszczno oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3
w Choszcznie
. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund,
z czasem do namysłu 15 minut dla zawodnika. Nie miał sobie równych tego dnia zawodnik reprezentujący klub Lasker Barlinek – Grzegorz Berliński, który w całym turnieju zdobył komplet 9 punktów i wygrał cały turniej, plasując się jednocześnie na drugiej pozycji
w klasyfikacji generalnej po czterech turniejach MTS. Drugie miejsce zajął jego odwieczny rywal z klubu SKOCZEK ChoszcznoBartosz Kowalik (8,0 pkt), a trzecie zawodnik SP 3 Choszczno – Juliusz Krzyżaniak (6,0 pkt). Sędzią turnieju był Krzysztof Wolski – posiadający licencję sędziego szachowego III kategorii.

Wyniki Grand Prix Przelewic 2016 (po czterech turniejach MTS):

1. Kowalik Bartosz 33,0 pkt Skoczek Choszczno

2. Berliński Grzegorz 24,5 pkt Lasker Barlinek

3. Kostrakiewicz Szymon 21,5 pkt Lasker Barlinek

Wyniki w kategorii najlepszy zawodnik Szkolnych Turniejów Szachowych Przelewic 2016:

1. Zaborowski Kacper 30,5 pkt

2. Zaborowski Jakub 24,5 pkt

3. Mazur Jakub 21,5 pkt

Wyniki w kategorii juniorów młodszych IV MTS:

1. Berliński Grzegorz 9,0 pkt Lasker Barlinek

2. Kowalik Bartosz 8,0 pkt Skoczek Choszczno

3. Krzyżaniak Juliusz 6,0 pkt SP 3 Choszczno

Wyniki w kategorii juniorów starszych IV MTS:

1. Kubejko Jan 6,0 pkt Lasker Barlinek

2. Kostrakiewicz Szymon 5,5 pkt Lasker Barlinek

3. Zaborowski Kacper 4,5 pkt Lasker Przelewice

Pierwsze swoje punkty turniejowe zdobyli zawodnicy naszej gminy: Kwaśniewski Filip, Pietrzycki Jacek i Tinelt Adam, którzy zaczęli się uczyć grać w szachy od września tego roku, biorąc udział w projekcie „Szachowe zmagania”. Klub Lasker Przelewice reprezentują uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Żukowie i uczniowie Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i dyplomy, a wszyscy – nagrody rzeczowe, słodki poczęstunek oraz zimne napoje.

Realizowany projekt cieszył się dużym zainteresowaniem, a rozgrywane turnieje miały coraz silniejszą obsadę i większą frekwencję.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu szachowego składam serdeczne podziękowania.

Koordynator i realizator projektu

Bogusław Pecuch