19 grudnia 2018 r. NSP i Gimnazjum przy współpracy z Sołtysem Przelewic Panem Krzysztofem Marglem oraz Stowarzyszeniem „Bo jak nie my to kto” zorganizowało spotkanie opłatkowe dla mieszkańców naszej gminy, podczas którego wystawione zostało przedstawienie jasełkowe. W rolach głównych wystąpili:
Narrator – p. Teresa Wierzbowska (nauczyciel biologii, chemii, przyrody, wos)
Józef – p. Michał Świercz (nauczyciel w-f)
Maria – p. Anna Krawczykowska (nauczyciel kl.1-3)
Aniołowie – p. Sylwia Mularczyk (nauczyciel matematyki), p. Marta Bogusz (nauczyciel kl.1-3) i p. Julita Pytel (sekretarka)
Trzej Królowie – p. Edyta Kobus (nauczyciel j.polskiego), p. Renata Golczyk – Maksymiec (nauczyciel j.niemieckiego), p. Żaneta Mrówczyńska (rodzic)
Herod – p. Renata Kozicka (dyrektor szkoły)
Diabeł – p. Partyk Bil (nauczyciel w-f)
Śmierć – p. Grażyna Niedziela (przedstawiciel Stowarzyszenia „Bo ja nie my to kto”)
Sługa – p. Łukasz Mularczyk (nauczyciel w-f).
W przedstawieniu wzięły udział także dzieci – uczniowie klasy I i II oraz chór złożony z uczniów NSP i Gimnazjum, któremu na akordeonie przygrywał p. Waldemar Klemenski.

Pokaz swoich umiejętności gry na instrumentach dały nasze uczennice: Anastazja Cupak, Emilia Rojek i Marta Spychalska.

Do wspólnego kolędowania włączyła się OSP Przelewice z druhem Henrykiem Nawojem na czele.

Dziękujemy za liczne przybycie zaproszonym Gościom, Rodzicom oraz Mieszkańcom gminy.