W terminie 19-21 lutego 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych organizowanych przez parafię w Przelewicach. W tych dniach nie było lekcji lecz inne zajęcia ukierunkowane na rozwój duchowy i wartości religijne. Oprócz spotkań z rekolekcjonistą – o. Rajmundem Guzikiem w kościele, uczniowie uczestniczyli też w zajęciach na terenie szkoły. Pierwszego dnia tworzyli prace plastyczne na temat darów Ducha Świętego, z których powstała wystawa szkolna. Drugiego dnia oglądali filmy nawiązujące do wartości chrześcijańskich, zaś trzeciego dnia odbył się (dla gimnazjum tradycyjnie już) coroczny koncert pieśni religijnych. Każda klasa przygotowała i zaprezentowała 3 pieśni religijne. Również grono pedagogiczne zaprezentowało 2 utwory. W koncercie uczestniczyli księża: rekolekcjonista oraz proboszcz Roman Dutko.