W piątek 20 maja 2016 roku na terenie Zachodniopomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Koszalinie odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym szkół gimnazjalnych.

W turnieju udział wzięły drużyny z 21 powiatów naszego województwa. Reprezentantem naszego powiatu była Drużyna Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach w składzie: Maria Kontroniewicz kl.Ia, Błażej Mrówczyński kl.IIc i Jakub Skawiński kl.IIIb. Uczniowie rywalizowali zgodnie z obowiązującym regulaminem OTBRD.

Po raz pierwszy w historii startów w zawodach wojewódzkich drużyna z gimnazjum stanęła na najwyższym podium w rywalizacji drużynowej nie pozostawiając złudzeń kto w tym roku jest najlepszy w województwie zachodniopomorskim. W klasyfikacji indywidualnej również mamy się czym pochwalić. Maria Kontroniewicz III zawodniczka turnieju powiatowego w województwie zajęła II miejsce, Jakub Skawiński miejsce V i Błażej Mrówczyński miejsce VI w i rywalizacji indywidualnej. Uczniowie naszego gimnazjum reprezentować będą województwo zachodniopomorski w XXXIX Finale Centralnym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Krośnicy i Izbicku w województwie opolskim. Warto przypomnieć, iż uczniowie przygotowywali się do tegorocznych turniejów uczestnicząc w projekcie pt. „Rowerem Zdrowo i Bezpiecznie” realizowanym przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse” dofinansowanym ze środków Gminy Przelewice.

Koordynator i realizator projektu
Waldemar Klemenski