Pierwszy dzień wiosny potocznie zwany dniem wagarowicza został hucznie uczczony w naszej szkole. Najpierw wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na przedstawienie przygotowane przez klasę VII NSP wraz z wychowawczynią p. Sylwią Mularczyk, które poprzedzone było krótkim występem pierwszaków. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowani przez swoją wychowawczynię p. Martę Bogusz zaprezentowali piosenki, wierszyki i taniec. Następnie odbył się konkurs na najpiękniejszy własnoręcznie wykonany wianek wiosenny (tutaj zwyciężczynie były dwie – Maja Mularczyk z kl. V oraz Marta Spychalska z kl. VI) oraz na najbardziej pomysłowy instrument do odstraszania zimy własnej produkcji (zwyciężył Bartosz Trawiński z kl. I).
Kolejnym punktem zaplanowanym na ten dzień był korowód z Marzanną na czele, podczas którego uczniowie głośnymi okrzykami przeganiali zimę i przywoływali wiosnę. Punktem kulminacyjnym było palenie kukły, którą przygotowała klasa VII. Na koniec wszyscy uczniowie mogli rozsmakować się w pysznych kiełbaskach upieczonych przez nasze kochane panie z kuchni – panią Tereskę i panią Kasię, którym dzielnie pomagał konserwator pan Darek.
Dziękuję wszystkim za pomoc w organizacji tego dnia.

Sylwia Mularczyk