POWITANIE WIOSNY W SZKOLE W PRZELEWICACH

Uczniowie Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przelewicach świętowali pierwszy dzień wiosny poprzez udział w imprezach Językowy Zawrót Głowy oraz Talentynki. W sposób niezwykle interesujący i barwny pokazali, że dobrze radzą sobie z językami obcymi nauczanymi w tutejszej szkole, tj. z językiem angielskim i niemieckim. Wiedzą, że w dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego i niemieckiego to konieczność oraz szansa na lepsze i ciekawsze życie.

Uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej oraz trzecich klas gimnazjum zaprezentowali po mistrzowsku i w różnorodnych formach swoje zdolności językowe, a także w ciekawy sposób przygotowali informacje kulturoznawcze połączone z poczęstunkiem. W tym dniu uczniowie mieli okazję przedstawić publiczności swoje zdolności i talenty w wielu dziedzinach. Okazało się, że uczniowie naszej szkoły posiadają niesamowite umiejętności i pokazali się w zupełnie nowych odsłonach. Ujawniły się talenty wokalne podczas śpiewania piosenek w języku angielskim, niemieckim i polskim, a także muzyczne podczas prezentacji gry na skrzypcach. Były wiersze, skecze oraz łamańce językowe motywujące do nauki języków obcych. Nie zabrakło również talentów aktorskich, które można było podziwiać podczas przedstawienia Czerwony Kapturek w języku niemieckim. Pokaz akrobatyczny, „taniec” na wrotkach, zapasy, gra w piłkę nożną oraz świetna znajomość tabliczki mnożenia, które zaprezentowane zostały przez najmłodszych uczniów szkoły, wywołały aplauz wśród publiczności, a gorąca Zumba porwała do tańca nie tylko płeć piękną. Uczniowie z zainteresowaniem opowiedzieli o swoich pasjach, np. rysowania, gotowania czy pieczenia. Na uwagę zasługuje również bardzo dobra konferansjerka oraz sprawna obsługa sprzętu nagłaśniającego w wykonaniu uczniów trzeciej klasy gimnazjum. Imprezę zakończył poczęstunek pysznymi babeczkami, ciasteczkami oraz herbatką.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i wypieków, a także za każde otrzymane wsparcie. Imprezę przygotowali nauczyciele języków obcych oraz wychowawcy poszczególnych klas. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

R.Golczyk-Maksymiec