Kwiecień jest miesiącem, w którym w całej Polsce organizowane są obchody Dni Olimpijczyka. Również w naszym powiecie odbyło się wiele imprez sportowych mających na celu uczczenie tych dni. W naszym gimnazjum został zorganizowany krótki apel, podczas którego odczytano Apel Olimpijski publikowany przez Polski Komitet Olimpijski. Gośćmi honorowymi byli: Pan Wojciech Matusiak – olimpijczyk, jeden z patronów naszej szkoły, Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Pan Stanisław Kopeć oraz Pani Maria Ziarkowska  członek zarządu Pyrzyckiego Klubu Olimpijczyka. Po apelu, niektóre klasy miały możliwość uczestniczenia w spotkaniu z Panem Wojciechem Matusiakiem, który jak zawsze opowiadał bardzo ciekawie o swoim życiu, sporcie i osiągnięciach.

Za organizację apelu odpowiedzialny był Pan Łukasz Mularczyk – nauczyciel wychowania fizycznego.

Treść Apelu Olimpijskiego:

„Niewiele ponad sto dni dzieli nas od inauguracji Igrzysk XXXI Olimpiady. Przez przeszło dwa tygodnie na Rio de Janeiro będzie skierowana uwaga nie tylko kibiców. Liczymy, że biało-czerwoni na tej najważniejszej imprezie sportowej czterolecia zaprezentują się godnie, a wszystkim nam dostarczą wielu emocji i wzruszeń. Na etapie zdobywania kwalifikacji olimpijskich i intensywnego szkolenia, kadra narodowa powinna mieć zapewnione jak najlepsze warunki przygotowań do igrzysk. Potrzebny jest jej również przyjazny klimat społeczny. O jego stworzenie apelujemy do wszystkich Polaków – w kraju i za granicą.”