W piątek 23 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny 2016/2017. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele w Przelewicach, po której na hali sportowej gimnazjum odbył się apel. W tym roku gościliśmy bogatą reprezentację Urzędu Gminy w osobach: Wójta Gminy Przelewice – Pana Mieczysława Mularczyk, Zastępcy Wójta – Pana Zbigniewa Kupisza i Przewodniczącego Rady Gminy – Pana Mariana Świderskiego. Kolejnym znamienitym gościem był proboszcz parafii Przelewice – ks. kanonik Roman Dutko. W tym roku wyjątkowo licznie przybyli również rodzice naszych gimnazjalistów.

Podczas uroczystości delegacja gminna na czele z Panem Wójtem wręczyła sporej grupie uczniów zaproszenia na sesję rady gminy, która odbędzie się w dniu 27 czerwca 2017 r., a podczas której uczniom tym zostaną wręczone nagrody za osiągnięcia edukacyjne, społeczne oraz reprezentowanie szkoły i gminy w konkursach ogólnopolskich. Zaproszeni uczniowie:

– Julia Kowalczyk
– Marcelina Łukjaniuk
– Oskar Duk
– Kacper Paliwoda
– Maria Kontroniewicz
– Wiktoria Balcerak
– Julia Kupisz
– Patrycja Lewandowska
– Julia Woźnicka
– Robert Streflik
– Paweł Bochan-Bochanowicz
– Błażej Mrówczyński
– Hubert Kustosz
– Alicja Jałoszyńska

Następnie wychowawcy klas wraz z Panią dyrektor nagrodzili najlepszych uczniów z poszczególnych klas:

KLASA I a

– Joanna Mudiuk
– Justyna Michalska
– Sandra Paliwoda

Nagrodzeni zostali również uczniowie za 100% wyniki z części egzaminu gimnazjalnego:

1. Robert Streflik – 100% z matematyki
  2. Alicja Jałoszyńska – 100% z języka polskiego
  3. Marcin Mazur – 100% z języka angielskiego – cz. podstawowa
  4. Hubert Kustosz – 100% z języka angielskiego – cz. podstawowa

Pani dyrektor przekazała również listy gratulacyjne i podziękowania za współpracę dla rodziców uczniów klas III. Następnie pani dyrektor w imieniu wszystkich pracowników gimnazjum podziękowała za wieloletnią współpracę Pani pedagog Natalii Kibale, która w tym roku odchodzi na emeryturę. Pani Natalia przyjęła podziękowania za pracę również z rąk Pana Wójta, Pana Zastępcy i Przewodniczącego Rady Gminy.
Po części oficjalnej trzecioklasiści zaprezentowali swój program artystyczny, a później pożegnani przez swoich kolegów z klas II, opuścili szkolne mury. Nie jednemu łezka zakręciła się w oku. Ale pocieszeniem z pewnością będą upragnione wakacje!