Powiatowe Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w Szachach Drużynowych dziewcząt i chłopców.

24 lutego, w Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach, odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Dzieci (rocznik 2005 i młodsi) i Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2002-2004) w Szachach Drużynowych dziewcząt i chłopców. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry P-15. Sędzią zawodów był Prezes Klubu Szachowego Lasker Barlinek – Krzysztof Wolski, posiadający licencję sędziego szachowego III kategorii.

W Igrzyskach Dzieci I miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Kozielicach (drużyna w składzie: Mroczek Adam, Rębiasz Dariusz, Zalewski Miłosz, Szydło Wiktoria, opiekun Piotr Klapenda), w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej uczniowie Społecznego Gimnazjum w Pyrzycach (drużyna w składzie: Miłosz Podsiadło, Bochan-Bochanowicz Łukasz, Michał Szydło, Oliwia Osipowicz).

Wyniki:

Powiatowe Igrzyska Dzieci w Szachach Drużynowych dziewcząt i chłopców.

M-ce

Drużyna

Duże punkty

Małe punkty

SP Kozielice

9.0

17.0

ZS Lipiany

14.0

SP Pyrzyce

7.0

14.5

SP Kłodzino

4.0

SP z OI Pyrzyce

2.0

6.5

SP Warnice

0.0

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych dziewcząt i chłopców.

M-ce

SP z OI Pyrzyce

1.0

3.0

Ponadto warto zaznaczyć, iż nasza gmina „szachami stoi”, gdyż drugie miejsce
w powiecie pyrzyckim zajęli uczniowie Gimnazjum im. OZP w Przelewicach (Kwaśniewski Filip, Zaborowski Kacper, Zaborowski Jakub i Bochan-Bochanowicz Alicja), a czwarte uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przelewicach (Mazur Jakub, Kalinowski Patryk, Jaworski Szymon i Szlinger Marcelina). W obu przypadkach o końcowej ko0lejności decydowały małe punkty. W klasyfikacji indywidualnej naszymi najlepszymi zawodnikami okazali się: Zaborowski Jakub (III miejsce), Zaborowski Kacper (IV miejsce), Mazur Jakub (V miejsce), Bochan-Bochanowicz Alicja (VII miejsce) i Kalinowski Patryk (IX miejsce).

Należy również nadmienić, iż większość zawodników drużyn szkół naszej gminy, to uczestnicy projektu pn. „Gramy w szachy”, który realizowany jest w ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

Bogusław Pecuch