Dziś, po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Zakończenie roku szkolnego jest zawsze okazją do podsumowań i refleksji. Jest to również „czas zapłaty” dla uczniów za ich pracę przez cały rok. Niestety tylko nieliczni uczniowie wystąpili dziś na apelu i z rąk Pani Dyrektor odebrali świadectwo z wyróżnieniem i/lub nagrodę książkową. A byli to:

Z klasy I a:

1. Maria Kontroniewicz
  2. Joanna Radzymińska

Z klasy I b:

1. Marcelina Łukjaniuk – najwyższa średnia w szkole – 5,4!
  2. Julia Kowalczyk
  3. Olimpia Kustosz
  4. Magdalena Stawicka
  5. Wiktoria Balcerak

Z klasy II a:

1. Alicja Jałoszyńska
  2. Robert Streflik
  3. Hubert Kustosz

Z klasy II c:

1. Justyna Michalska
  2. Sandra Paliwoda
  3. Joanna Mudiuk

Z klasy III b:

1. Gabor Łukjaniuk

Podczas apelu Pan Wójt Mieczysław Mularczyk wraz ze swym zastępcą Zbigniewem Kupiszem, a także Przewodniczącym Rady Gminy Przelewice Jarosławem Smyką i wiceprzewodniczącym Marianem Świderskim wręczyli wyróżniającym się uczniom i ich rodzicom zaproszenia na sesję Rady Gminy, która odbędzie się we wtorek 28 czerwca o godz. 16:00 w Pałacu w Przelewicach. Podczas sesji uczniowie ci zostaną nagrodzeni nagrodą Przewodniczącego Rady Gminy. Zaproszeni uczniowie:

1. Maria Kontroniewicz
  2. Jakub Skawiński
  3. Błażej Mrówczyński
  4. Wiktoria Hus-Kuś
  5. Gabor Łukjaniuk
  6. Wiktoria Balcerak
  7. Szymon Kupisz

Wyróżnieni zostali także rodzice najlepszych uczniów oraz rodzice, chętnie angażujący się we współpracę ze szkołą, którzy otrzymali listy gratulacyjne oraz podziękowania.

Jedną z nagród wręczonych na uroczystym apelu była nagroda ufundowana przez rodzinę Woldenberczyka (jeńca Oflagu IIC Woldenberg/Dobiegniew) dla ucznia szczególnie zaangażowanego w odkrywanie i popularyzowanie historii lokalnej. Nagroda ta przyznawana będzie corocznie i jest dowodem podziękowania oraz wdzięczności dla młodzieży gimnazjalnej, która wzięła w opiekę grób wojennego bohatera – kapitana Władysława Sierki – na cmentarzu w Kosinie. Pierwszą nagrodę im. Kpt Władysława Sierki otrzymała uczennica klasy IIa Alicja Jałoszyńska, pomysłodawczyni projektu edukacyjnego pt. „(Nie)zapomniany grób” oraz liderka grupy projektowej go realizującej, dzięki to któremu młodzież gimnazjalna mogła poznać historię największego obozu dla polskich oficerów – Oflagu IIC Woldenberg (Dobiegniew) oraz powojenne dzieje grobu jeńca znajdującego się na cmentarzu komunalnym w Kosinie.

Szczególnym gościem podczas dzisiejszej uroczystości był Radny Sejmiku Wojewódzkiego oraz Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Pan Olgierd Kustosz, który w imieniu swoim oraz Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Pana Jarosława Rzepy wręczył list gratulacyjny uczniowi naszego gimnazjum – Jakubowi Skawińskiemu oraz jego opiekunowi Waldemarowi Klemenskiemu. Dla Jakuba, który zdobył tytuł Mistrza Polski w zawodach BRD dodatkowo została ufundowana nagroda. Na sukces Jakuba oprócz Jego osobistego wysiłku i umiejętności wpływ miało również doskonałe przygotowanie przez opiekuna. Aby docenić ten wkład Pan Wójt w imieniu władz gminy wręczył Panu Waldemarowi Klemenskiemu nagrodę pieniężną, w postaci symbolicznego czeku na 1500 zł.

Smutnym punktem uroczystości był moment pożegnania z dwoma pracownikami gimnazjum: Panią Jolantą Głodowską, która odchodzi na emeryturę oraz Panem Bogdanem Zgierskim, który w nowym roku szkolnym będzie już pracownikiem Urzędu Gminy.

Po części oficjalnej mogliśmy obejrzeć humorystyczne przedstawienie przygotowane przez uczniów klas III, którego zwieńczeniem był występ taneczny uczennic Partycji Smyki, Magdaleny Kapeli i Wiktorii Sołtysiak.

Później krótkie spotkanie z wychowawcami, świadectwa w garść i nareszcie UPRAGNIONE WAKACJE!

Do zobaczenia we wrześniu!