24 września r. odbył się kolejny, już IX Złaz Turystyczny Ziemi Przelewickiej. Imprezę organizowało Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

W tegorocznym Złazie uczestniczyło ponad 200 uczniów ze szkół z terenu gminy Przelewice i powiatu pyrzyckiego.

Pogoda dopisała uczestnikom. Dzień był słoneczny, złociły się liście na drzewach, jarzębiny i dzikie róże radowały oczy czerwienią. Młodzi ludzie mieli do pokonania kilka tras. Podczas marszu obserwowali przyrodę, podziwiali malownicze krajobrazy tras turystycznych gminy Przelewice. Po przybyciu na metę – plac przy Gimnazjum IM. OZP w Przelewicach – mieli do wykonania 4 zadania:

• wykonanie kredą rysunku pt. „Pożegnanie lata”,
  • rozpoznawanie obiektów i ciekawostek przyrodniczych z naszego terenu,
  • zaprezentowanie wykonane podczas marszu fotografii grupy,
  • konkurencje sportowe.

Po wykonaniu wszystkich zadań wędrowcy mogli posilić się pieczoną na grillu kiełbaską i słodkościami.

Na koniec Pani Renata Kozicka – Prezes Stowarzyszenia podziękowała wszystkim za obecność i zaprosiła na kolejny złaz.

Organizacja tej udanej imprezy była możliwa dzięki funduszom uzyskanych przez stowarzyszenie z Urzędu Gminy w Przelewicach w ramach wsparcia zadania publicznego „Żyjmy zdrowo na sportowo” czyli propagowanie zdrowego stylu życia poprzez gry i zabawy sportowe oraz turystykę wśród dzieci i młodzieży Gminy Przelewice”.