Dzięki funduszom Rady Rodziców uczniowie klas III mogli we wtorek 24 października, bardzo ciekawie spędzić dzień. Szkoła zorganizowała dla nich wyjazd edukacyjny do Szczecina na warsztaty z robotyki, podczas których uczniowie mogli zbudować oraz dzięki specjalnemu oprogramowaniu wprawić w ruch swoje własne roboty. Emocje były niesamowite, młodzież nie mogła oderwać się od zajęć. Jednak grafik był napięty, bo w Muzeum Narodowym czekał na nich już Szalony Profesor, który poprowadził bardzo ciekawą lekcję eksperymentalną na temat ciekłego azotu, wodoru i innych gazów. Ale to nie był koniec wrażeń, gdyż kolejne dwie godziny to był czas na naukę i zabawę w Mieście Nauki. Trzecioklasiści oraz ich młodsi koledzy z klasy VII NSP bardzo chętnie oraz aktywnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.