IV Międzyszkolny Turniej Szachowy

Przelewice 2017

Ostateczne rozstrzygnięcia”

25 listopada 2017r. odbył się ostatni z czterech zaplanowanych w Przelewicach turniejów szachowych projektu pn. „Ale wkoło jest szachowo”, który realizowany był
w ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Propagowanie kultury fizycznej, zdrowego trybu życia, upowszechniania sportu wśród mieszkańców Gminy Przelewice poprzez organizację lub uczestniczenie w imprezach, zawodach, zajęciach sportowych, w tym również dla osób niepełnosprawnych”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

W turnieju wzięło udział 21 młodych szachistów ze szkół podstawowych, gimnazjum
i klubów szachowych województwa zachodniopomorskiego: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przelewicach, Gimnazjum im. OZP w Przelewicach, LASKER Barlinek, SKOCZEK Choszczno, Pałac Młodzieży w Szczecinie oraz ze Szkoła Podstawowej nr 3
w Choszcznie. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund,
z czasem do namysłu 15 minut dla zawodnika. Nie miał sobie równych tego dnia zawodnik reprezentujący klub Skoczek Choszczno – Bartosz Kowalik, który w całym turnieju zdobył komplet 9 punktów i wygrał cały turniej, plasując się jednocześnie na pierwszej pozycji
w klasyfikacji generalnej po czterech turniejach MTS 2017. Drugie miejsce zajął jego odwieczny rywal z klubu LASKER Barlinek – Szymon Kostrakiewicz (7,5 pkt), a trzecie zawodnik SKOCZEK Choszczno – Szymon Tomczyk (7,0 pkt). Sędzią turnieju był Pan Krzysztof Dłużyński.

Wyniki Grand Prix Przelewic 2017 (po czterech turniejach MTS):

1. Kowalik Bartosz 25,0 pkt Skoczek Choszczno

2. Zaborowski Kacper 18,5 pkt Gimnazjum Przelewice

3. Kalita Kami 18,0 pkt Skoczek Choszczno

Wyniki w kategorii najlepszy zawodnik Szkolnych Turniejów Szachowych Przelewic 2016:

1. Zaborowski Kacper 38,5 pkt Gimnazjum Przelewice

2. Mazur Jakub 35,5 pkt NSP Przelewice

3. Zaborowski Jakub 32,0 pkt Gimnazjum Przelewice

Wyniki w kategorii juniorów młodszych IV MTS:

1. Tomczyk Szymon 7,0 pkt Skoczek Choszczno

2. Kalita Kamil 6,0 pkt Skoczek Choszczno

3. Drożdżyński Dominik 5,0 pkt Skoczek Choszczno

Wyniki w kategorii juniorów starszych IV MTS:

1. Kowalik Bartosz 9,0 pkt Skoczek Choszczno

2. Kostrakiewicz Szymon 7,5 pkt Lasker Barlinek

3. Zaborowski Kacper 5,0 pkt Gimnazjum Przelewice

Pierwsze swoje punkty turniejowe zdobyli zawodnicy NSP w Przelewicach: Maja Mularczyk i Kryspin Gwiazdowski, którzy zaczęli się uczyć grać w szachy od września tego roku, biorąc udział w projekcie „Ale wkoło jest szachowo”. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i dyplomy, a wszyscy– nagrody rzeczowe, słodki poczęstunek oraz zimne napoje. Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu szachowego składam serdeczne podziękowania.