W dniach 26-30 maja 2016 r. 40 osobowa grupa gimnazjalistów wraz
3 opiekunami przebywała na wycieczce w Warszawie. Po drodze do stolicy zwiedzili dworek F. Chopina w Żelazowej Woli, spacerowali ścieżkami pięknego parku, słuchając muzyki wielkiego kompozytora.

Stolica przywitała wycieczkowiczów słońcem i taka słoneczna pogoda towarzyszyła im przez całą wycieczkę. Miasto urzekło zwiedzających swą architekturą i niezwykłymi miejscami. W pamięci uczniów pozostanie Centrum Nauki „Kopernik”, Muzeum Narodowe, Muzeum Postania Warszawskiego, Starówka, Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” spacer Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem. Wzruszające chwile przeżywali na Powązkach i Cmentarzu Powstańców Warszawskich na Woli. Spacer po Łazienkach i Ogrodzie Botanicznym pozwolił na odpoczynek wśród bujnej zieleni.

Szczególną atrakcją okazała się przejażdżka metrem, podziwianie Warszawy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki, zobaczenie Stadionu Narodowego i zakupów w Złotych Tarasach. W ostatni dzień wycieczkowicze zwiedzili Wilanów i odbyli warsztaty na temat „Na sarmackim dworze”.

Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wrócili do Przelewic. Wycieczka była niezwykłą lekcją polskiej kultury, historii i patriotyzmu.

Opiekunami wycieczki były:

T. Wierzbowska, E. Kobus, E. Ciesielska – Balcerak.

Edyta Kobus