Dziś w naszej szkole odbyło się podsumowanie Tygodnia Języka Ojczystego. Zwieńczeniem tygodniowych działań, związanych z językiem polskim, było Wielkie Dyktando Ortograficzne. W szranki z ortografią stanęli dzielnie zaproszeni goście. Wielkie brawa dla uczestników dyktanda, bo nie wszyscy zaproszeni mieli odwagę zmierzyć się z zawiłościami polskiej ortografii.
Z tekstem naszpikowanym ortograficznymi kruczkami świetnie poradzili sobie:
Pani Ewa Połczyńska- zajmując I miejsce i zdobywając tytuł Mistrza Ortografii,
Pan Jan Rusin- zajmując II miejsce i Pani Magdalena Soska plasując się na III miejscu. Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom. Miło nam, że wszyscy zgodnie podkreślali, że to dobry sposób na sprawdzenie swoich umiejętności oraz świetna zabawa.
W dalszej części zostały wręczone nagrody uczniom, biorącym udział w konkursach, które odbyły się podczas Tygodnia Języka Ojczystego. I tak w Konkursie Kaligraficznym
tytuł Mistrza Kaligrafii i I miejsce zdobyła Anastazja Skawińska , II miejsce Oskar Bulanowski, a III przypadło w udziale Amelii Bence.
W konkursie „Łamańce Językowe” I miejsce zajęła Zofia Kustosz, II Anastazja Cupak, a III Anastazja Skawińska, w Konkursie Poprawności Językowej I miejsce zajęła Maja Mularczyk, II Adam Margiel, a III Kacper Skrobisz. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy.
Na zakończenie zebrani mogli wysłuchać krótkiego programu artystycznego związanego z mową ojczystą, a także kibicować nauczycielom zmagającym się z „zakręconymi wierszykami”, które były jak zemsta logopedy.
Tydzień Języka Ojczystego obchodzony w naszej szkole był okazją do zgłębiania wiedzy o ojczystym języku i świetną formą nauki przez zabawę. W tych dniach uczniowie wszystkich klas mieli możliwość pokazania swoich umiejętności polonistycznych.