27 kwietnia odbył się III Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju uczestniczyli uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy Przelewice, którzy rywalizowali ze sobą zgodnie z Regulaminem Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W części teoretycznej mieli oni do rozwiązania test z wiedzy o ruchu drogowym oraz test ze skrzyżowań. Następnie musieli zaprezentować swoje umiejętności praktyczne tj. jazdę po miasteczku rowerowym i jazdę po rowerowym torze przeszkód. Ostatnią konkrencją było pierwsza pomoc w której drużyny musiały udzielić pomocy osobie poszkodowanej w wypadku drogowym.

Rywalizację indywidualną wśród uczniów szkół podstawowych wygrał Kacper Paliwoda z PSP Jesionowo, II miejsce zajeła Aleksandra Gębicz z PSP Jesionowo, a na III miejscu uplasował się Oskar Duk z PSP w Żukowie. Rywalizację drużynową wygrała reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Jesionowie, drugie miejsce zajęła reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Żukowie, a trzecie reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kłodzinie.

Najlepsza drużyna otrzymała rower ufundowany przez Pana Mieczysława Mularczyka Wójta Gminy Przelewice oraz Pana Jarosława Smykę Przewodniczącego Rady Gminy Przelewice. . Rywalizację indywidualną wśród naszych gimnazjalistów wygrał Błażej Mrówczyński z kl. IIc przed Jakubem Skawińskim z kl. IIIb oraz Pawłem Bochan Bochanowiczem z kl.I Ib.

W turnieju uczestniczyli również uczniowie z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Swobnicy. Sędziami turnieju byli policjanci z Komisariatu Policji w Lipianach st.sierż. Kamil Pilarski oraz sierż.sztab. Rafał Ragin ­ Rowerowe Miasteczko Ruchu Drogowego, Marian Karbownik – Rowerowy Tor Przeszkód, Waldemar Wiśniewski – Ratownik Medyczny, Waldemar Klemenski ­ nauczyciel wychowania komunikacyjnego. Zawody gminne były ostatnim sprawdzianem dla zawodników przed eliminacjami powiatowymi Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym które odbędą się 5 maja 2016 roku w Pyrzycach. Organizatorami turnieju była Gmina Przelewice oraz Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.Turniej odbył się w ramach realizacji projektu „Rowerem Zdrowo i Bezpiecznie” ­ dofinansowanego ze środków budżetu Gminy Przelewice.

Waldemar Klemenski