Jakub Skawiński Mistrzem Polski w BRD

W dniach 6-8 czerwca 2016 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Krośnicy  Izbicku odbył się XXXIX Finał Centralny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Drużyna z Gimnazjum im. OZP w Przelewicach w składzie: Maria Kontroniewicz, Błażej Mrówczyński i Jakub Skawiński reprezentowała województwo zachodniopomorskie w kategorii szkół gimnazjalnych.

Miło nam jest poinformować, że w rywalizacji drużynowej ekipa z gimnazjum  została sklasyfikowana na VII miejscu, a w rywalizacji indywidualnej Jakub Skawiński po ciężki bojach i emocjonującej dogrywce został Mistrzem Polski Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

W finale centralnym uczestniczyło 17 drużyn ze szkól podstawowych i 17 drużyn ze szkół gimnazjalnych z 16 województw. Uczniowie rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego, jeździli na rowerach po miasteczku ruchu drogowego oraz rowerowym torze przeszkód. Udzielali także pierwszej pomocy przedmedycznej. W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych jak i gimnazjalnej po raz pierwszy w historii turniejów zwyciężyły drużyny z  ZPO nr 1 we Włoszczowej   województwo świętokrzyskie.

Finał krajowy jest ostatnim etapem  i zwieńczeniem efektów całorocznej pracy uczniów jak i opiekunów z terenu całego kraju. Uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu naszej gminy już po raz kolejny brali udział w  projekcie pt. ”Rowerem Zdrowo i Bezpiecznie” realizowanym przez Przelewickie stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse” finansowanych ze środków własnych Gminy Przelewice.

Waldemar Klemenski