interreglogo

W dniach 07-08.10.2016r. w Międzyzdrojach realizowany był projekt pn. „Międzyzdroje – Perła polskiego Bałtyku”. Uczestnikami projektu byli nauczyciele Gimnazjum im. OZP w Przelewicach oraz nauczyciele niemieckiego gimnazjum w Ueckermünde. Istniejące od 2003r. partnerstwo szkół ogranicza się nie tylko do warsztatów i spotkań, w których biorą udział uczniowie naszego gimnazjum. Idea rozszerzenia współpracy o spotkania nauczycieli z obu krajów okazała się strzałem w dziesiątkę. Spotkania odbywają się regularnie od 2009r. naprzemiennie na terenie Niemiec i Polski i cieszą się popularnością wśród kadry nauczycielskiej.

Podczas spotkania w Międzyzdrojach nauczyciele mieli okazję podziwiać walory przyrodnicze miasta i okolicy – zagrodę żubrów, Wzgórze Zielonka czy Jezioro Turkusowe oraz zwiedzić ciekawy Park Miniatur. Nauczyciele mieli okazję do wymiany doświadczeń. Dyrektorzy szkół oraz koordynatorzy projektu przedyskutowali plan współpracy na kolejny rok szkolny. Spotkanie przyczyniło się do pogłębienia współpracy pomiędzy szkołami oraz integracji nauczycieli.

Wnioskodawcą projektu było Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy szanse”. Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Interreg V A.