III Turniej Szachowy z cyklu Grand Prix Barlinek 2015 W sobotę 11 kwietnia 2015 r. w Barlinku odbyła się wiosenna edycja Grand Prix Barlinka o puchar Burmistrza. W tym roku klub LASKER Barlinek postanowił reaktywować ten cykl, który jeszcze parę lat temu cieszył się olbrzymią popularnością. W ostatni weekend do pobliskiego Barlinka wybrało się aż 11 szachistów z Przelewic. Udział w zawodach był zaplanowany w projekcie pn. „Gramy w szachy”, który realizowany jest w ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”. Udział w turnieju wzięło 38 młodych szachistów z klubów: LASKER Przelewice, LASKER Barlinek, SKOCZEK Choszczno oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie. Wszystkich zawodników w Europejskim Centrum Spotkań przywitał prezes klubu LASKER Barlinek Krzysztof Wolski. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, z czasem namysłu 15 minut dla zawodnika. Klasą dla siebie w turnieju był jak zwykle Sebastian Matul, który wygrał wszystkie 9 pojedynków. Drugi był Oskar Rosłon , a trzeci Eryk Łukjan – wszyscy SKOCZEK Choszczno. Wyniki w kategorii seniorów: 1. Matul Sebastian 9,0 pkt Skoczek Choszczno 2. Rosłon Oskar 7,0 pkt Skoczek Choszczno 3. Łukjan Eryk 7,0 pkt Skoczek Choszczno Wyniki w kategorii juniorów starszych: 1. Kostrakiewicz Szymon 5,0 pkt Lasker Barlinek 2. Bussa Konrad 4,0 pkt Lasker Przelewice 3. Skrobek Damian 4,0 pkt Lasker Przelewice Wyniki w kategorii juniorów młodszych: 1. Kowalik Bartosz 6,5 pkt Skoczek Choszczno 2. Berliński Grzegorz 6,0 pkt Lasker Barlinek 3. Kowalski Mateusz 6,0 pkt Skoczek Choszczno Na zakończenie turnieju najlepsi zawodnicy zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami. Nie było pucharów, bo te będą wręczane dopiero w grudniu, po czwartym turnieju. Koordynator i realizator projektu Bogusław Pecuch Galeria zdjęć