Ostateczne rozstrzygnięcia

14 listopada 2015 r. odbył się ostatni z czterech zaplanowanych turniejów szachowych projektu pn. „Gramy w szachy”, który realizowany jest w ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

Udział w turnieju wzięło 22 młodych szachistów z klubów: LASKER Przelewice, LASKER Barlinek, SKOCZEK Choszczno oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3
w Choszcznie
. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund,
z czasem namysłu 15 minut dla zawodnika. Nie miał sobie równych tego dnia zawodnik – Bartosz Kowalik, reprezentujący klub Skoczek Choszczno, który w całym turnieju stracił 0,5 pkt i wygrał cały turniej plasując się jednocześnie na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej po czterech turniejach. Drugie miejsce zajął jego szkolny kolega Mateusz Kowalski (7,5 pkt), a trzecie zawodnik SP 3 Choszczno Kamil Kalita (6,0 pkt).

Wyniki Grand Prix Przelewice 2015 ( po czterech turniejach MTS):

1. Kowalski Mateusz
2. Kowalik Bartosz
3. Kostrakiewicz Szymon

31,0 pkt
26,5 pkt
20,0 pkt

Skoczek Choszczno
Skoczek Choszczno
Lasker Barlinek

Wyniki w kategorii najlepszych zawodników Lasker Przelewice:

1. Skrobek Damian
2. Jaworski Szymon
3. Łukjaniuk Gabor

15,0 pkt
12,0 pkt
10,5 pkt

Wyniki IV MTS:

1. Kowalik Bartosz
2. Kowalski Mateusz
3. Kalita Kamil

8,5 pkt
7,5 pkt
6,0 pkt

Skoczek Choszczno
Skoczek Choszczno
SP 3 Choszczno

Gospodarz i sędzia główny turnieju – pan Bogusław Pecuch – zapewnił uczestnikom tych cyklicznych zawodów nagrody rzeczowe, słodycze, medale i dyplomy dla najlepszych. Dla wszystkich był słodki poczęstunek, gorąca herbata oraz zimne napoje.

 

Realizowany projekt cieszy się dużym zainteresowaniem, a rozgrywane turnieje mają coraz silniejszą obsadę i większą frekwencję.

Zajęcia szachowe dla uczniów Gminy Przelewice odbywają się w każdy czwartek od godz. 1500 w Gimnazjum w Przelewicach. Projekt potrwa do końca grudnia 2015r.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu szachowego składam serdeczne podziękowania, a zainteresowanych udziałem zapraszam na zajęcia.

Koordynator i realizator projektu
Bogusław Pecuch

szachy