„Trzeba się ruszyć i to natychmiast” to tytuł szkolnego konkursu na opowiadanie twórcze. Praca każdego z uczestników miała się zacząć tym samym zdaniem zaczerpniętym z jednej z książek dla młodzieży znajdujących się w szkolnej bibliotece. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas: I b, II a, II b i III a. Dwanaście prac opatrzonych pseudonimami zostało zaprezentowanych na gazetce przed gabinetem języka polskiego obok biblioteki. W maju uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły zapoznawali się z opowiadaniami. Na początku czerwca odbyło się tajne głosowanie. Czytelnicy uznali za najciekawsze opowiadanie Huberta Kustosza z klasy III a. Na drugim miejscu znalazła się praca Zosi Kustosz z klasy I b, a na trzecim Łucji Koneckiej z klasy II a.

Wszystkie teksty były ciekawe i warto je było przeczytać. Wszystkim uczestnikom konkursu należą się gratulacje.

Konkurs opracowała i przeprowadziła nauczycielka języka polskiego Teofila Guc.