Od kwietnia grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczy w warsztatach literackich realizowanych w ramach projektu Ogrodu kultury Przelewice pt. „Mój język- mój świat”. Mają one na celu ukazanie bogactwa języka polskiego, propagowanie wiedzy o języku polskim i poprawności językowej. Zajęcia skupiają uczniów interesujących się poezją, podejmujących próby tworzenia własnych tekstów. Uczestnicy zdobywają wiedzę z poetyki, niezbędną dla początkującego poety, czytają wiersze znanych twórców, słuchają poezji śpiewanej, rozmawiają, wymieniają się doświadczeniami i prezentują utwory napisane podczas zajęć.

Projekt dofinansowany jest w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty dodaj do ulubionych”.

Zobacz film pt. "Nie zabijaj polskich znaków"