W bieżącym roku szkolnym w ramach obchodów TYGODNIA EKOLOGICZNEGO pod hasłem PRZYRODA I MY zorganizowano:

• Szkolny konkurs ekologiczny w dniu 22 kwietnia 2016 , w którym wzięło udział 20 uczniów ;

W kategorii klas I zwyciężył KACPER ZABOROWSKI, w kategorii klas II – ROBERT STREFLIK, w kategorii klas III – GABOR ŁUKJANIUK.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe z rąk Pani Prezes PSE „WS” Renaty Kozickiej.

• Udekorowano korytarze szkolne i schody przed budynkiem szkolnym nowymi nasadzeniami roślin doniczkowych.
  • Dokonano zakupu cebulek krokusów, które udekorują trawnik przed budynkiem szkolnym.
  • Przygotowano przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. KOCHAJMY LASY, które zaprezentowano podczas apelu podsumowującego tydzień ekologiczny , który odbył się 29 kwietnia 2016r.