Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo, a 1 września to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków. W tym dniu w Gimnazjum im. OZP w Przelewicach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. Pani Dyrektor Renata Kozicka serdecznie powitała po wakacjach uczniów, rodziców i nauczycieli,a także przybyłych gości: Wójta Gminy Przelewice Pana Mieczysława Mularczyka, zastępcę Wójta Gminy Przelewice Pana Zbigniewa Kupisza, Przewodniczącego Rady Gminy Przelewice oraz jego zastępcę, Panów Jarosława Smykę i Mariana Świderskiego oraz Przewodniczącego rady Rodziców Pana Krzysztofa Łukjaniuka. Następnie życzyła wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym. Głos zabrał także Przewodniczący Rady Gminy, który również życzył wielu sukcesów. 1 września to również tragiczna data w historii naszego kraju; nie zapominamy, że tego dnia wybuchła II wojna światowa. Aby zaakcentować pamięć o tym wydarzeniu, uczennica klasy III, Eliza Łuc wyrecytowała wiersz Stanisława Skalskiego pt.” Czarne krzyże nad polską”. Następnie w weselszym już tonie uczennica klasy II Wiktoria Hus-Kuś powitała uczniów klas pierwszych, życząc im „by nauka szła jak z płatka, żeby było tyle piątek, ile pszczół na polnych kwiatkach. Żeby pochwał było tyle, ile szyszek w gęstym borze, żeby w szkole było milej niż nad rzeką lub nad morzem”. Dekorację oraz część artystyczną przygotowały Panie Ewelina Urban i Sylwia Mularczyk. Galeria zdjęć