2 września 2005r. w Publicznym Gimnazjum w Przelewicach nastąpiło uroczyste oddanie do użytku sali sportowej wraz z zapleczem socjalnym. Jest to nowoczesny obiekt zaprojektowany przez znanego architekta i sportowca prof. Wojciecha Zabłockiego. Sala przystosowana jest do organizacji imprez z udziałem widzów. Na trybunach może jednocześnie zasiąść 250 kibiców. Wymiary sali umożliwiają grę w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę, tenisa ziemnego, czy też w mini piłkę nożną. Główne boisko do piłki ręcznej ma wymiary 40 x20 metrów, boisko do koszykówki ma wymiary 28 x15 metrów, boisko do siatkówki 18 x 9 metrów. Sala może być podzielona kotarą na dwie odrębne części umożliwiając jednoczesne rozgrywki dwóch drużyn w koszykówkę lub siatkówkę. Na wyposażeniu sali jest komplet sprzętu do w/w gier, ponadto sala wyposażona jest w sprzęt gimnastyczny, sprzęt do skoku wzwyż, drabinki do ćwiczeń, stoły do tenisa stołowego tablicę świetlną do wyświetlania czasu i wyników rozgrywek. Oprócz głównej sali w dodatkowych pomieszczeniach znajduje się siłownia z pełnym wyposażeniem do ćwiczeń, sala do ćwiczeń korekcyjnych, 4 szatnie wraz z toaletami i natryskami dla zawodników, szatnia i toaleta dostosowana dla niepełnosprawnych, szatnia i toalety dla widzów. Sala służy przede wszystkim na zajęcia dla uczniów gimnazjum. Sala może być udostępniona w dni powszechne oraz w soboty i niedziele osobom prawnym lub fizycznym na zasadach określonych w Uchwale Rady Gminy i zgodnie z Regulaminem Sali Widowiskowo Sportowej. Telefon kontaktowy: 091 5643 160 E-mail : Napisz do nas